Co pod schodami?

Bez względu na to, czy decydujemy się na schody zabudowane, czy też nie, trzeba się zastanowić, w jaki sposób wykorzystać przestrzeń, jaka pod nimi się znajduje. Zazwyczaj jest to dość sporo miejsca, jakie trzeba zagospodarować. Wbrew pozorom można tutaj wiele zdziałać, stworzyć ciekawe i funkcjonalne aranżacje, więc rzeczywiście należy ziać to wszystko pod uwagę, a wiele na tym zyskamy. Wystarczy tylko wybrać dla siebie jakiś pomysł na schody i później go zrealizować.

Najczęściej obecnie wybieramy schody drewniane. Dlatego przestrzeń pod nimi również powinna być wykonana w podobnej stylistyce. Jednym z prostszych, ale jakże znakomitych rozwiązań jest stworzenie pod schodami zabudowanej szafy. Może mieć drzwi przesuwane, ale nie tylko, także tradycyjne świetnie się znajdą. Dzisiaj można takie szafy i skrytki przygotować na zamówienie, dzięki czemu zabudowa będzie idealnie dopasowana do naszych wymagań, oczekiwań i dostępnej przestrzeni pod schodami.

W związku z tym należy koniecznie wziąć to wszystko pod uwagę, a wiele będziemy mogli na tym zyskać. Oprócz tego można także pod schodami zaaranżować przestrzeń na książki. Można wstawić regały, powiesić półki lub w momencie tworzenia schodów, poprosić stolarza czy innego fachowca o stworzenie właśnie takiej zabudowy z myślą o książkach. To świetne rozwiązanie, dzięki któremu rzeczywiście można zapewnić sobie doskonałe efekty pod każdym względem.

Oprócz tego pod schodami można także umieścić kącik do pracy, niewielkie biurko, jakiś regał czy inna tego rodzaju zabudowa na pewno sprawdzą się doskonale, więc warto takie miejsce wykorzystać. Na koniec można tutaj także stworzyć kącik dla swojego psa czy kota. Kot na pewno będzie zadowolony z większego drapaka czy półek i zakamarków, w których będzie mógł się schować i realizować swoje przygody. Warto więc wziąć to wszystko pod uwagę, a wiele na tym zyskamy. Schody nie muszą nam zabierać wiele przestrzeni, wystarczy ją odpowiednio wykorzystać, a jeśli są to schody drewniane, to rzeczywiście możliwości mamy całkiem spore.

Źródło: http://schodypoznan.com.pl/onas.html

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *